Hopp til innholdet
Home » Alle innlegg » Wasted Textiles nominert til motepris

Wasted Textiles nominert til motepris

Gratulerer du er nominert!

Det ka høres ut som en selvmotsigelse, men forskningsprosjektet Wasted Textiles er nominert til ’tise awards 2025, i klassen for Årets aktivist.

Her fra nominasjons teksten: I 2024 så vi mange inspirerende initiativer som på ulike måter satte fokus på en mer bærekraftig fremtid. Vi ønsker å løfte fram de som inspirerer til endring og bevissthet, både innenfor og utenfor klesindustrien.

Nominerte her er, foruten Wasted Textiles prosjektet: Tinashe Williamson, Anine Olsen, Fremtiden i våre hender, Kornelia Minsaas, Frida Marie Grande, Oppsynsmannen med Bård Tufte Johansen på NRK, Øyafestivalen og Ella Marie Hætta Isaksen.

Hvis du vil stemme, gjør du det ved å trykke her.

Prisen blir delt ut sammen med masse andre priser, som Årets skaper, Årets moteøyeblikk, og Publikums favoritt 23. april på Cosmopolite i Oslo.

Det må vel være først gang et forskningsprosjekt er nominert til en slik pris!